У рамках дослідницького проекту Tow Center for Digital Journalism у Колумбійському університеті (Нью-Йорк, США) розпочав роботу онлайн-ресурс Emergent для перевірки правдивості новинної інформації.
Як повідомляє сайт Міжнародної журналістської мережі ijnet.org, сайтEmergent допомагає відстежувати неперевірену інформацію та відокремлювати факти від вигадки.
Ресурс виявляє, в якому джерелі з’явилася інформація, перш ніж була опублікована в новинних агентствах.
Під час першої появи на сайті новина позначається як «неперевірена». Після збору додаткової інформації новина отримує нову позначку – «правда» або «неправда».
Після збору інформації новині присвоюється одна з позначок: "правда" або "брехня". Emergent відслідковує, коли з’явилася чутка, як довго блукала по інтернету та коли її спростували чи підтвердили. Відстежується також, чи змінювали (оновлювали) публікацію на цю тему.
Сайт ijnet.org наводить такий приклад: вранці 5 листопада інтернетом почала ширитися новина про вибух на нафтопроводі у Саудівській Аравії. Джерелом чуток був користувач Твіттера @ArmedResearch. Він опублікував чотири світлини, на яких було зображено вогонь та дим на дорозі, поблизу мережі трубопроводів однієї із нафтових компаній Саудівської Аравії. Після того, як повідомлення отримало 166 ретвітів, на нього почали посилатися у новинних випусках. Однак до вечора цю інформацію спростували.
Emergent розробив Крейг Сільверман, стипендіат Tow Center for Digital Journalism при Колумбійському університеті.