3 листопада розпочинається пленарний тиждень Верховної Ради, до порядку денного якого внесено проект закону № 1123.
Із початку року у відповідь на звернення УАВПП «запевнення про підтримку цього законопроекту» надіслали секретаріати фракцій політичних партій «Блок Петра Порошенка» та «Народний фронту. Проект закону також підтримали профільний комітет ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, Держкомтелерадіо, Міністерство інформаційної політики та медіаспільнота. Із заявами про підтримку законопроекту виступили медійні організації, серед яких: Національна спілка журналістів України, Інститут медіа права, АНРВУ, Інститут розвитку регіональної преси, ГО «Телекритика», «Центр UA», Інститут масової ынформації, група «Реанімаційний пакет реформ».
«Тепер важливо аби більшість депутатів підтримали вимоги та проголосували «за» прийняття закону», - наголошує УАВПП.
Нагадаємо, що востаннє законопроект № 1123 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» вкотре стояв у порядку денному сесії Верховної Ради 8 жовтня. Того ж дня громадські активісти провели акцію під стінами Верховної Ради на знак підтримки законопроекту,але до його розгляду депутати так і не дійшли.
Раніше голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар звернулася до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з листом, в якому від імені Комітету просила включити до порядку денного пленарних засідань на сесійний тиждень 6-9 жовтня законопроект про реформування друкованих ЗМІ та інші медійні законопроекти.
Законопроект № 1123 отримав схвальний відгук від міжнародних експертів та був рекомендований Комітетом свободи слова та інформаційної політики до ухвалення в цілому. В червні підтримати цей проект закликала народних депутатів Українська асоціація видавців періодичної преси.
Громадські організації та група «РПР-Медіа» і Національна спілка журналістів України закликали народних депутатів ухвалити закон про роздержавлення ще 17 вересня. Однак того дня Верховна Рада розглянути його не встигла. Також Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) закликала редакції друкованих ЗМІ в Україні долучитися до підтримки законопроекту і надіслати офіційне звернення редакції до керівників парламентських фракцій.