Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
У 2016 році Всесвітній день вишиванки відзначатиметься 19 травня.
На цей день заходи плануються в різних містах України і світу, в тому числі в Києві:
- Одягання у вишиванку пам'ятника Либіді та Засновникам Києва на Майдані Незалежності.
- Лекторій про історію, символіку та регіональні особливості вишитих сорочок. Презентація фотовиставки Дарини Зарайської «Берегині», присвяченої жінкам-волонтеркам.
- Акція «Народжені у вишиванках». Міністр юстиції Павло Петренко вручатиме свідоцтво про народження та даруватиме новонародженим вишиванки (пологовий будтнок № 5)
- Показ першого повнометржаного фільму про вишиті сорочки «Спадок нації». Національний музей історії України (вул. Володимирська,2.)
Запрошуємо усіх відсвяткувати День Вишиванки разом з ДП «ПРЕСА» під час проведення «XII Київської міжнародної книжкової виставки», що відбувається за адресою:
вул. Хрещатик, 2, м. Київ в Українському домі на Європейській площі.