Коли видання Investor's Business Daily анонсувало, що скорочує періодичність виходу друкованої версії з щоденної до щотижневої, це не стало несподіванкою.
Пройшло багато часу з того моменту, коли новини світу інвестицій та котирування акцій мігрували онлайн. Те саме зробила більшість фінансових та ділових видань, перемістивши значні ресурси, якщо не увесь свій бізнес, у цифрове середовище, та відмовившись повністю або значною мірою від друкованих видань. Джеррі Феррара (Jerry Ferrara), Президент IBD, стверджує, що, аби залишатися конкурентоздатним та привабливим для інвесторів, видання мають звузити фокусування на тематиці, яку висвітлюють. Ключовою причиною є те, що сьогодні на ринку значно більше конкурентів, ніж було десятиріччя тому, і своєю цільовою аудиторією вони бачать велику частину тих самих читачів. У цьому інтерв'ю для Media Life Феррара розповідає про те, чому IBD вирішило «підрізати» своє друковане видання, як змінилися результати після скорочення періодичності виходів, і яким є майбутнє для ділових та фінансових новин.
Aвтор – ДієгоВаскуез (Diego Vasquez)
Яким є майбутнє для ділових новин? Як змінилися ваші погляди на це протягом декількох останніх років?
Я не маю жодного сумніву у позитивних перспективах для брендів ділових та фінансових новин, якщо вони мають чіткий та виразний «голос».
Але деякі з сайтів загальноділових новин не зможуть пережити ще однієї рецесії. Чим більш нішовою є ділова та фінансова вертикаль – тим вищими є шанси на успіх у довготерміновій перспективі. Підприємства, які заробляють переважно на рекламі, матимуть важкі часи попереду, якщо, звісно, їх стратегія полягає у тому, щоб агресивно нарощувати кількість користувачів, незалежно від рівня прибутковості та сталості компанії. Але на кожну чи кожну другу компанію, яка постраждала від реалізації такої стратегії, припадає незчисленна кількість видавців, які не мали таких проблем.
Якщо видавець на має потужних доходів від передплати, або перспектив таких передплатних доходів – тоді його бізнес під сумнівом. Адже блокування реклами у цифровому бізнесі, брак прозорості щодо розміщення спонсорованого контенту та домінування Google та Facebook не обіцяють нічого доброго багатьом видавцям.
Чому скорочення друкованого видання має сенс для видань, подібних до IBD?
Скорочення друкованого видання із одночасним розвитком загальної стратегії контенту є тим, про що нас питають передплатники.
Ми працюємо у бізнесі, який допомагає інвесторам заробляти більше грошей на фондовому ринку, і фокусуємося більше на розвитку цифрових/мобільних продуктів, постійно експериментуючи з різноманітними моделями платформ дистрибуції контенту як ключовими важелями нашого розвитку у майбутньому. Більшість наших доходів вже надходить з цифрової сфери, і ми готувалися до цієї трансформації протягом декількох років.
Видання Investor's Business Daily (IBD) працює з прибутком, на відміну від багатьох видавців фінансових та ділових ЗМІ, і зроблені нами трансформації, подібні до цієї, допомогли збільшити рівень прибутковості.
Інші намагаються йти тим самим шляхом, і очевидно, що індустрія в цілому рухається саме у цьому напрямку. Але як ви знаєте, що обираєте слушний час для прийняття подібних рішень? Невже не маєте жодних сумнівів, що це може бути передчасним?
Ми моделювали це роками, і правильно обрали час. Ми знаємо, що інші видавці друкованих видань обговорюють це, і будують власні стратегії. Я не думаю, що є єдино правильна відповідь для усієї індустрії або для наших конкурентів – все це залежить від джерел доходів кожного видавця, а також від того, наскільки глибокі перетворення вони бажають провести.
Трансформація такого типу потребує не лише нових джерел доходів, нових робочих процесів та нових внутрішніх ресурсів – набагато важливіше, що вона вимагає культурних змін, а це найбільш складне питання. Ті, хто проведе ці зміни настільки плавно, наскільки можливо, покаже себе як справжній знавець власної культури і того, що потрібно, щоб змінитися або розвинутися.
Ми мали практично безперервний перехідний період, і це стало випробуванням для нашого розуміння динаміки галузі, знання власних «сліпих зон» та прийняття некомфортних, але необхідних рішень. Крім того, у нас була потужна та прибуткова модель платної цифрової передплати на певний період, що допомогло зробити нашу аудиторію по-справжньому значущою у тому сенсі, що нам вдавалося тримати найбільш преміальні у галузі розцінки на рекламу.
Нашими джерелами доходів було і є проведення заходів, угоди з розвитку бізнесу – те, чого інші видавці потребують зараз. На відміну від інших видавців, які зосереджували свій час та енергію на створення PR шуму у площині продажів, наш фокус протягом цих років був послідовно зосереджений на передплатниках та рекламодавцях, і це допомагає нам зараз, коли в індустрії «земля хитається під ногами».
Як зміниться ваш редакційний фокус з переходом на щотижневий випуск?
Фокусуванням для щотижневого друкованого видання буде погляд уперед та допомога інвесторам у підготовці до масштабних подій на наступному тижні та у майбутньому. Це буде доповнюватися висвітленням у режимі 24/7 на нашій цифровій та мобільній платформі Investors.com, а також за допомогою наших сервісів з преміальної передплати на кшталт Leaderboard, SwingTrader та MarketSmith.
Ми адаптуємося та розвиваємося точно так само, як це роблять наші сьогоднішні та перспективні клієнти.
А що ви пропонуєте рекламодавцям тепер, коли результат роботи ваших редакцій змінився таким чином? Як ви це пояснюєте їм, і що робите, щоб вони купували цифровий продукт?
Наша пропозиція не змінилася. Так як і раніше – це аудиторія, контакт з якою ми забезпечуємо, та рішення, які ми для цього надаємо. Рекламодавцям потрібне залучення і побудова справжніх стосунків між видавцем, брендом та споживачем, і ми тепер для цього краще підготовлені, ніж раніше.
Як рекламодавці реагують на ці зміни?
Усі реагують позитивно. Декілька навіть здивувалися, чому ми цього не зробили раніше, враховуючи стан моделі щоденного друкованого видання.
Що саме у діловій журналістиці сьогодні вас надихає найбільше?
Глибокий якісний контент у формі довгих матеріалів, доступ до якого мають усі користувачі завдяки можливостям моделі декількох платформ – от це є дуже надихаючим. І це є продовженням важливості аналізу даних у фінансовій та діловій журналістиці. Я не певен, наскільки корисним у найближчій перспективі виявиться використання віртуальної реальності, але переконаний, що у процесі пошуку кращого використання цієї можливості вона може надати декілька цікавих шляхів для оповідання історій у спосіб, що краще залучає аудиторію. Часи переглядів сторінок заради самих переглядів цих сторінок для індустрії минули, або так принаймні має бути.
Як ділова журналістика змінилася за останні 15 років?
Найбільшими відмінностями для мене є стан конкуренції, моделі дистрибуції та використання даних для прийняття рішень. Якщо 15-20 років тому у нас було близько 25 конкурентів, то сьогодні їх тисячі.
А рішення, які раніше приймалися на підставі здогадок та відчуттів, сьогодні є набагато більше основаними на аналізі даних. Хоча, звісно, ви маєте бути певними, що використовуєте коректні дані.
Що залишиться без змін у бізнес-моделі, навіть у цифрову еру?
Я гадаю, якість контенту в кінцевому рахунку переможе, без залежності від платформи його поширення. Але багато видавців не зможуть визначити, яким чином створити та монетизувати цей контент у спосіб, який приносить постійний прибуток.
Одна з наших конкурентних переваг у тому, що ми знайшли, що саме працює для нас в поточний момент. Але ця модель швидко змінюється, і ми не можемо заспокоюватися, бо інакше також опинимося у небезпеці. Щоб бути успішними у майбутньому, ми і індустрія в цілому, потребуємо постійної адаптації та оптимізації усього мірою просування вперед.
Оригінал цієї публікації – тут: http://www.medialifemagazine.com/navigating-new-world-business-news/
Ця стаття є частиною серії публікацій у Media Life під спільною назвою"Винайти американську газету знову". Клікніть це посилання, щоб почитати інші історії у цій серії.